Vámbéry Ármin Gimnázium

Dunaszerdahely

 

Cím: Nám. sv. Štefana 1190/4, 929 36 Dunajská Streda

Telefonszám: 031-59129-00

Weboldal: www.vagdsz.edupage.org

E-mail: vamberygimi@nextra.sk

Igazgató: RNDr. Zirig Ferenc (zife@centrum.sk)

 

Alapítás éve: 1951 (1938)

Oktatási nyelv: magyar

Osztályok száma az 1. évfolyamban: 4.

Tagozatok: négy- és nyolcosztályos gimnázium

Felvételi: a 2017/18-as tanévben az iskola három osztályt nyithat az 1. évfolyamban (96 diák), ill. egy osztályt (17 diák) a nyolcosztályos gimnázium 1. évfolyamában. A jelentkezési íveket kérjük április első felében eljuttatni az iskola címére. A felvételi időpontja 2017. május 9. és május 11.

Irányzatok: nyelvi (a kötelező angol és német mellett spanyol és olasz nyelv), matematika–informatikai, természettudományi (biológia–kémia) osztályok.

Továbbtanulás: 94% (neves, főleg pozsonyi egyetemeken).

Lehetőségek: 25 szakkör, szaktantermek (nyelvi, természettudományi, laboratórium stb.), internetes ellenőrző, 2 tornaterem, konditerem, pingpongterem, ingyenes ECDL-oktatás, iskolai étkezde, színházlátogatás, sítanfolyam, úszótanfolyam, diáknapi kirándulások, „Gi-mit tud?” diákvetélkedő, évente két osztálykirándulás, tanulmányi kirándulások (Anglia, Franciaország, Olaszország, Németország, Ausztria, Lengyelország stb.), sportnapok, autóvezetői tanfolyam stb.

 

Eredmények: diákjaink állandó résztvevői a különböző tantárgyolimpiáknak (matematika, kémia, biológia, földrajz), nyelvi versenyeknek, művészeti és sportrendezvényeknek, ahol általában kitűnő eredménnyel végeznek (lásd az iskola honlapját). Országos 1. helyezést értünk el ergométeres evezésben, és kijutottunk a koppenhágai Európa-bajnokságra. Az érettségi vizsga országos eredményei alapján diákjaink előkelő helyet foglalnak el az ország hasonló oktatási intézményei között.

 

IV. A, osztályfőnök: Mgr. Koczó Linda

Hátsó sor balról: Almási Szabolcs, Jakubecz Richárd, Kása Máté, Vími Kristóf, Poloma Levente, Fodor Máté, Kozma Szabolcs; első sor balról: Ondrejkovič Klaudia, Baláž Csilla, Takács Csenge, Orvoš Dóra, Farkas Judit, Lelkes Lilla, Perina Barbara, Marczell Noémi, Gáspár Enikő, Anyal Vivien; elöl: Zsemlye Melinda, Matus Tamás.

 

IV. B, osztályfőnök: Mgr. Kiss Ágota

Hátsó sor: Kiss Ágota, Mészáros Csongor, Boráros Márton, Öllős Péter, Füle Dénes, Nagy Tibor; középső sor: Nagy Györgyi, Kossár Boglárka, Möhöly Laura, Domonkos Bianka, Juhos Márk, Csörgei Levente, Gosztonyi József, Pázmány Nóra, Csicsay Eszter, Horváth Tamás; elöl: Varga Nóra, Togni Jesika, Mandák Emese, Szabó Krisztina, Bábics Viktória, Kázmér Lilla, Varga Dominika, Píver Rebeka Róza, Takács Noémi.

 

IV. C, osztályfőnök: Mgr. Köles Katalin

Balról: Kántor Evelin, Bíró Réka, Bott Arnold, Balázsy Eduárd, Végh Eszter, Ibolya Ákos, Nagy Barbara, Boťanský Roman, Beke Krisztina, Renczes Eszter, Szabó Réka, Szabó Ágnes, Janics Emese, Tóth Ádám, Mayer Viktória, Patócs András, Csóka Levente Tibor. A képről hiányzik: Valkai Dóra, Németh Friderika, Patai Rebeka.