Magyar Tanítási Nyelvű Szakközépiskola, Dunaszerdahely

Stredná odborná škola s vyučovacím jazykom maďarským – Dunajská Streda

Székhely: Szabó Gyula utca 21., 929 01 Dunajská Streda – Dunaszerdahely

Tel.: 031/5522836, fax: 031/5522836, e-mail: info@sosds.sk, honlap: www.sosds.sk

Iskolaigazgató: Molnár Ilona

Igazgatóhelyettesek: PaedDr. Bódis Lívia, Ing. Takács László, Mgr. Bábics Anita

Alapítás éve: 1957

Diákok száma: 447, pedagógusok: 38

Érettségizettek száma: 1990-től napjainkig 2944, szakmunkásoké: 2671

Tanulmányi lehetőségek: középfokú szakirányú képzés

Egyéb képzési és nemzetközi vizsgalehetőség: ECDL, EBC*L, ECL, CISCO

Jelenlegi közös pályázataink: RSOV – A szakközépiskolai oktatás fejlesztése

 

Versenyek

* ZENIT – országos elektronikai verseny sikeres résztvevője Szabó Zoltán 4. C osztályos tanuló

* ZENIT – kerületi elektronikai versenyen 2. helyezést ért el Szabó Zoltán 4. C osztályos tanuló és 3. helyezést ért el Gašparek Richárd 2. C osztályos tanuló

* Országos elektronikai konstrukciós verseny sikeres megoldója Gašparek Richárd 2. C osztályos tanuló

* Szép magyar beszéd – országos döntőn 1. helyezést ért el Paraszti Erika 1. J osztályos tanuló és 2. helyezést ért el Mellár László 1. C osztályos tanuló

* A Tompa Mihály-szavalóverseny országos döntőjén bronzsávos lett Mellár László 1. C osztályos tanuló

* Angol nyelvi olimpia kerületi fordulójának 5. helyezett: Nagy Bence 4. C osztályos tanuló

 

Tanulmányi szakok

4 éves, érettségivel végződők

* Kereskedelem és vállalkozás

* Kereskedelmi és információs szolgáltatások

* Nemzetközi kereskedelmi kapcsolatok – ÚJ SZAK!!!

* Műszaki és informatikai szolgáltatások az elektrotechnikában

* Műszaki és informatikai szolgáltatások a gépészetben

* Kozmetikus és sminkes

* Információs és hálózati technológiák – ÚJ SZAK!!!

 

3 éves szakmunkásszakmák:

* Autószerelő

* Villanyszerelő

* Fodrász (arcápolás, smink, manikűr, pedikűr)

 

Szakmunkások számára 2 éves továbbképzési szak

* Gépészet

* Hajkozmetika

* Elektrotechnika

 

Érettségi utáni másodérettségi-szak

* Gazdasági informatika

* Kozmetikus és sminkes

* Számítógépes hálózatok műszerésze

 

Akikre büszkék vagyunk

Működésének 60 éve alatt iskolánk jól képzett szakemberek, szakmunkások nemzedékeit nevelte ki. Az innen kikerültek érvényesültek a szakmájukban, sikeres vállalkozást vezetnek régiónkban. Öröm számunkra, hogy sok tehetséges diákunk egyetemeken tanult tovább, mérnök-, tanári, közgazdászdiplomát szerzett.

Tóth Ivett mérnök-közgazdász, Zsóka Dana jogi szakértő, Ferenczy Ilona menedzser, Bajza Mónika óvópedagógus, Burián Péter vegyészmérnök, Soóky Éva kommunikációs szakember, Mgr. Varga Andrea gyógyszerész, Klőr-Nagy Henrietta tanár, Végh Andrea tanár, Csicsay Marianna tanár, Kulcsár Barbara művésztanár, Makker Marianna textilmérnök, Gódány Tamás közgazdász, Mucska Péter közgazdász, Jankó Gábor plébános, Iró Sándor plébános, Bugár Rita hitoktató, Nagy Ivett textilmérnök, Hegyi Krisztina auditor, Bugár Hajnalka divatmenedzser, Fraňo Szilvia jogász, Mészáros Henrietta tanár, Juhos Melinda újságíró, Nagy Imre gépészmérnök, Hideghéty Erzsébet tanár, Czére Katalin tanítónő, Lukovics Anikó régész, Bíró Annamária oktató, Lelkes Sándor rendszergazda, Bíró Csilla pedagógus, Varga László vállalkozó, Kristóf Attila gépkocsiszerelő, Wiedermann Béla vállalkozó, Tóth Zsuzsanna, divatszakma, Méry Kovacsovics Éva menedzser, Görcs Klára fodrász, Szabó Attila fodrász, Bölcs Anikó turisztikai menedzser, Takács Gizella vegyészmérnök, Nagy Orsolya mérnök-közgazdász, Csorba István, az ELTE hallgatója, Jókai Richárd egyetemista, Horváth Anikó építészmérnök, Bodó Tünde tanár, Bernáth Szilvia menedzser, Nagy Erika közgazdász, Nagy Lívia fodrász, Puskás Eszter fodrász, Bartalos Mónika fodrász, Fekete Tímea vegyész, Takács Denisza üzletkötő, Wirt Ingrid adóügyi szakember, Bertalan Stella lakberendező, Vendégh Mónika egészségbiztosítási szakember, Gašparek Krisztián Zenit országos döntős, egyetemista.

 

IV. D, osztályfőnök: Mgr. Illényi Éva

Szakok: kereskedelem és vállalkozás, kozmetikus és sminkes

Alsó sor balról: Ollé Dániel, Sárközi Szilvia, Hobot Hajnalka, Lakatos Nikolas, Kamenár Katalin, Varga Mónika, Bott Veronika; felső sor: Stojka Ilona, Ollári Kitti, Fazekas Patrícia, Ambrus Veronika, Garai Dominika, Kohári Scarlett, Oberman Alexandra, Perina Mária, Csémy Dalma, Kopáč Adrián, Mrg. Illényi Éva osztályfőnök, Keller Tímea, Nagy Tímea, Androvics Kitti, Csicsola Anzelma, Bölcs Mónika

 

IV. C, osztályfőnök: Kónya Ilona

Szakok: műszaki és informatikai szolgáltatások az elektrotechnikában; műszaki és informatikai szolgáltatások a gépészetben

Alsó sor balról: Ázsoth László, Bokros Márk, Botló Márió, Cselényi Ákos, Nagy Szilárd, Elek István, Gúnya Zsolt, Hájos György, Hamar Lajos, Horváth Bálint, Horváth János, Illés Gellért, Kósa László; felső sor: Madový Adrián, Menyhárt Ádám, Menyhárt Csaba, Szelle Zoltán, Derzsi Tamás, Kónya Ilona, Takács Dávid, Tóth József, Tóth Tamás, Vajkai Tamás, Vajko Tamás, Zsemle Patrik, Lancz Márió

 

II. J, osztályfőnök: Mgr. Nagy Ernő

Továbbképzési szakok: gépészet, elektrotechnika, hajkozmetika

Balról: Androvics Erika, Fekete András, Vas Dominika, Csőz Balázs, Szabó Diana, Vida Vivien, Sidó Szilvia, László Csaba, Nagy Dominika, Gőgh Kálmán, Mgr. Nagy Ernő osztályfőnök, Kohel József, Miklós Barbara, Rácz Csaba, Póda Mónika, Lencsés Adrián, Sutka Dániel

 

II. L, osztályfőnök: Bordás Sándor

Szakok: gazdasági informatika, kozmetikus és sminkes

Felső sor balról: Házi Dóra, Bugár Kitti, Szabó Pál, Barta Róbert, Bordás Sándor osztályfőnök, Bindics Krisztina, Varga Alexandra, Nagy Bianka, Seňan Erika, Monozlai Erika, Csölle Andrea, Patócs Sándor; alsó sor: Sidó Rebeka, Nagy Simona, Szabó Laura

 

II. M, osztályfőnök: Magyarics Mónika PhD

Kétéves érettségi utáni szak: Számítógépes hálózatok műszerésze

Balról: Pudmerický Patrik, Fekete László, Ambrus László, Hakszer Márk, Orbán Zoltán, Rabina Gábor, Magyarics Mónika osztályfőnök, Ferenec Frigyes, Bognár Balázs, Vassy Norbert, Domonkos Ákos, Tar László, Szitás Ádám